Po co nam choroba i co chce nam powiedzieć?

by Monika Zmarzlińska

Każdy stres, cierpienie na poziomie psychicznym, odbierające radość życia domaga się uzdrowienia. Odczuwanie pewnych emocji oraz powtarzające się określone schematy działania i odczuwania, mają za zadanie informować nas o problemie, który znajduje się w naszym wnętrzu. Jeśli przez dłuższy czas będziemy unikać rozwiązywania swoich problemów, to możemy być pewni, że organizm sprowadzi je na poziom ciała w postaci choroby lub różnego rodzaju dolegliwości. Stanie się tak dlatego, że nasz automatyczny mózg, który jest odpowiedzialny za wszystkie procesy w naszym ciele, o których my nie musimy pamiętać, nie będzie już mógł zajmować się naszymi problemami i przytłoczony ich masą, zechce zmusić nas do podjęcia działania.

Obserwacja samego siebie jest pierwszym krokiem, który może sprawić, że w naszym życiu zaczniemy dostrzegać schematy myślenia, działania, w tym szeroko idące oczekiwania względem wszystkich i wszystkiego co nas otacza. Wraz z rozwojem naszej świadomości zauważymy, że w naszym życiu zostały uruchomione pewne programy, na które nasz mózg nadal reaguje, wywołując u nas choroby, cierpienie, rozczarowanie, frustrację, złość, lęk, zazdrość, gniew, żal itd. Jeżeli nie zauważymy „problemu”, nie nazwiemy tego i nie uwolnimy, wówczas problem ujawni się w postaci choroby.
Choroba więc przychodzi nam na ratunek. Jest to bardzo precyzyjny program natury, którego zrozumienie pozwala uwolnić się przede wszystkim od walki i pozostawaniu w pozycji ofiary.
Zrozumienie mechanizmu jakim jest choroba pomaga w dochodzeniu do zdrowia, do równowagi życiowej i pozwala bardziej świadomie kreować własną rzeczywistość.

Monika Zmarzlińska Współautor Kompasu Osobistego. Konsultant z zakresu uzdrawiania przez świadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
44 ⁄ 22 =


Top