Materiały

Kompas Osobisty

77,00 

Występujący w postaci plannera książkowego Kompas Osobisty jest skierowany do każdego, kto ma odwagę stanąć w prawdzie, by uznać, że już najwyższy czas przestać oszukiwać samego siebie, udawać, że „jakoś to będzie”, a zamiast tego zrobić krok naprzód, dać coś od siebie i dla siebie (może po raz pierwszy).
Spraw by życie, o jakim marzysz, stało się rzeczywistością.
I jeśli jeszcze nie wierzysz w to, że na to zasługujesz, to praca nad sobą z Kompasem pokaże Ci, jak bardzo się mylisz.

Kategoria:

Opis

Dlaczego warto korzystać z Kompasu Osobistego?

Kompas osobisty powstał głównie w celu, aby nakierowywać dynamikę mózgu człowieka na pozytywne aspekty naszego życia, zatem, poprzez codzienną praktykę ma skłaniać nas do pozytywnego myślenia.

Dlaczego to takie ważne?

Istnieje bowiem wiele potwierdzonych badań z dziedziny nauki o funkcjonowaniu mózgu, jaką jest neuronauka, która w latach 60 XX wieku zapowiedziała nadejście nowej ery, w której neuroanatomowie, neurochemicy, neurofizjologowie, psychologowie i neuropsychologowie, połączyli swe siły, aby wspólnie pracować nad głębszym poznaniem zarówno struktury, jak i sposobu funkcjonowania mózgu w normie oraz patologii.

Dotąd udowodniono między innymi, że notoryczne zamartwianie się, snucie czarnych scenariuszy, a co za tym idzie brak wiary we własne siły i możliwość szczęśliwego życia, którym towarzyszą negatywne stany emocjonalne, zmieniają strukturę mózgu człowieka. I nie ma znaczenia czy taki styl negatywnego podejścia do życia przejęliśmy po naszych przodkach, czy wynikają one z naszych osobistych przeżyć, ważne jest to, że taki strach i „czarnowidztwo” z czasem zostaje zapamiętane i zakodowany w połączeniach synaptycznych w naszym mózgu, jako obowiązujący i aktualny schemat myślowy.

Udowodniono również to, że odpowiednie nakierowanie dynamiki mózgu, w tym wypadku mowa o pozytywnym myśleniu, dostrzeganiu zalet we wszystkim, a nie skupianie się jedynie na wadach w życiu i brakach, pozwala na stworzenie nowych połączeń synaptycznych. Niosą one pozytywny zapis, który zostaje utrwalony na miejsce tych starych, destrukcyjnych treści. Regularność sprawia, że zaczyna on obowiązywać jako wzór.

Mózg człowieka jest »narządem przystosowania« do świata fizycznego i społecznego, a jego rozwój i uczenie się stymulują pozytywne i negatywne interakcje. Jakość i charakter relacji przekłada się na kody w sieciach neuronowych, które stanowią infrastrukturę zarówno mózgu, jak i umysłu. – Louis J. Cozolino

Nie potrzeba już chyba wspominać zbyt szczegółowo o tym, jaki wpływ na nasze ciało i samopoczucie mają negatywne myśli i emocje.
Nie jest to stan, w którym czujemy wewnętrzną moc i radość z życia „tu i teraz”. Wówczas pojawiają się depresja, natarczywe myśli nie chcą dać spokoju, lęki o różnym nasileniu i charakterze, jak również to wszystko, co w duszy nam gra objawia się na ciele w postaci somatycznych objawów.

Teraz masz wybór, więc albo podnosisz się z podłogi i podejmujesz decyzję o zmianie, albo nadal z uporem maniaka rozmyślasz nad tym „dlaczego ja”?
Masz wybór jak zawsze. Szukasz wyjścia w stronę życia pełnego radości i szczęścia czy nadal pozostajesz w pozycji ofiary?

Przytoczę tu pewną historyjkę o pingwinie, który jakimś trafem znalazł się na środku pustyni.
Domyślasz się, że gorący piasek i żarliwe Słońce nie są optymalnym środowiskiem do życia dla żadnego pingwina. I co teraz może zrobić pingwin? Jak myślisz? Czy jedynym słusznym rozwiązaniem z tej sytuacji, tudzież powrót do wody i chłodniejszego klimatu, jest zastanawianie się „dlaczego ja”? Czy odpowiedź na to pytanie pozwoli znaleźć szybciej drogę do domu? Śmiem wątpić, a Ty?
Ja słuszność widzę w jak najszybszym podjęciu kroku naprzód i jeśli już mam zadawać jakieś pytania, to będą one brzmieć: „którędy do wody”.

Każda zmiana na lepsze, rozwój w naszym życiu, tworzymy na pewnym wysiłku, na próbach, na działaniu, ale jeśli skupiamy swoją uwagę jedynie na tym, aby znaleźć winowajcę (przodkowie, współmałżonek, Bóg, źle zarządzane państwo), którzy to rzekomo odpowiadają za to, że akurat cierpisz teraz i nie masz siły, by żyć, to co Ci przyniesie takie nastawienie? Jedynie więcej lęku i frustracji, gdyż Twoja energia i całą dynamika mózgu skupia się w niewłaściwym kierunku, o czym zapewne informuje Cię intuicja.

Dlatego masz możliwość wziąć do ręki swój Kompas Osobisty, który zaczniesz samodzielnie, konsekwentnie nastrajać na życie szczęśliwe, zdrowe, wolne od jakiegokolwiek lęku, który tak właściwie dotyczył każdego z nas i ograniczał nasz rozwój, doskonalenie się.
W tym celu stworzone zostały odpowiednie ćwiczenia.

Jak korzystać z Kompasu?

Pamiętaj: wyładowana bateria na nic nikomu się nie przyda! Zadbaj o siebie! A tylko wtedy będziesz w stanie dzielić się z innymi swoją mocą.

ZACZYNAMY:

1. POSTANOWIENIA
Codziennie postanawiasz wspierać siebie i odbudowywać swoją wartość, chcesz naładować się i poczuć swoją wewnętrzną moc, więc sięgając po Kompas, zapisujesz w postanowieniach to, co chcesz zrobić, co będzie zgodne z tym, czego TY właściwie pragniesz, a z czym może odwlekałaś już od dawna.
Może to być wyjazd na zasłużony odpoczynek, spotkanie z bratnią duszą, zakup książki, która od jakiegoś czasu krąży Ci w myślach, rozmowa z szefem o podwyżkę lub szukanie nowej pracy, a może chciałaś od dawna szczerze porozmawiać z partnerem, tylko wciąż odwlekasz to w czasie, bo nie czujesz się gotowa, paraliżuje Cię strach przed samotnością, dlatego akceptujesz to, co jest mimo cierpienia?
WIĘC POSTANÓW TO ZROBIĆ I ZRÓB TO TERAZ.

Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak „odpowiedni moment”, jeśli nawet popełnisz błąd to tylko po to, by nauczyć się na jego podstawie czegoś nowego, wartościowego.

2. AUTOSUGESTIE
Zapisz tutaj, jak widzisz swoje życie bez tych problemów, które są teraz, takie wymarzone przez Ciebie życie.
Podpowiedź 1 – zawsze używaj formy czasu teraźniejszego i nie stosuj wyrazów, które są przeczeniem, czyli: nie boję się już, czuję się beztroski, zamiast tego używaj sformułowań tylko i wyłącznie o pozytywnym zabarwieniu np. „żyję całkowicie tu i teraz i cieszę się życiem”.
Zamiast pisać: „nie mam już długów” wpisz: „zawsze mam w dostatku pieniędzy i przeznaczam je na wszystko to, co dobre dla mnie i moich bliskich”, „korzystam pełnymi garściami z wszelkiego bogactwa, jakie oferuje mi świat”.
Podpowiedź 2 – staraj się wyobrażać taki stan rzeczy przez kilka minut i przeżywaj go wszystkimi zmysłami.
Np. jeśli wpisałaś w afirmacjach „czuję radość w podróży i chętnie odkrywam nowe smaki świata”
Wyobraź sobie to miejsce (zmysł wzroku), co tam słyszysz (zmysł słuchu), jakie zapachy czujesz (zmysł węchu), jakim smakiem się delektujesz (zmysł smaku), a także poczuj w dotyku to wszystko, co się tam znajdzie (zmysł dotyku), może to być powiew morskiej bryzy, ciepło promieni słonecznych, dotyk sztućców, którymi kosztujesz jakiejś potrawy itp.
Podpowiedź 3 – każde zdanie zapisane w autosugestiach, powinno, a nawet musi się odnosić do celów, które osiągniemy własnymi siłami. (Nie obarczajmy odpowiedzialnością za nasze poczucie szczęścia osób trzecich, nawet tych najbliższych naszemu sercu).

3. OBSERWACJE
Tutaj możesz zapisać swoje przemyślenia i uwagi co do tego, jak się czujesz po tym, jak wyobraziłaś sobie siebie w szczęściu, pełną spokoju i radości.
Zapewne pojawi się mnóstwo nowych pomysłów w Twojej głowie, więc notuj to wszystko, co zrodzi się w Twojej głowie i w sercu.

4. DOCENIAM
Odnajdź momenty, rzeczy, obrazy, odczucia w sobie, za które możesz być wdzięczna teraz, nie wtedy kiedy osiągniesz już sukces, poznasz tego jedynego księcia z bajki, zarobisz pierwszy milion albo gdy stanie się coś, co wydaje Ci się, że uszczęśliwi Cię najmocniej.
Pamiętaj, że samo uczucie bycia na „szczycie” jest piękne, ale chwilowe, a tak naprawdę tych wszystkich ekscytujących emocji dodaje nam sama droga w dążeniu do tego celu.
Praca z Kompasem Osobistym jest równie emocjonująca, a kiedy raz za razem będziesz pokonywać stare wzorce, w które tak właściwie już nie wierzysz z racjonalnego punktu widzenia, ale nadal tkwiły w Twojej podświadomości, to poczujesz niemożliwą do opisania tutaj radość i szczęście, do którego doszłaś własnymi siłami.
Jedna decyzja a będziesz bliżej swojego szczęśliwego życia.

Przykładowe strony


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/klient.dhosting.pl/szczepan/kompasosobisty.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184

Dane techniczne:
Format: 105 x 148 mm;
Ilość stron: 188;
Oprawa: twarda;
Przeznaczenie na: 77 dni regularnej praktyki;
Cena: 77 zł.

Rozpocznij podróż

Top