Chyba nikt nie ma wątpliwości, że YouTube już od dawna jest najpopularniejszą platformą służącą do udostępniania wideo na całym świecie. Obecnie spełnia on także rolę rozbudowanej wyszukiwarki materiałów multimedialnych oraz sieci społecznościowej. Początkowo serwis miał świadczyć usługi typowo rozrywkowe, ale z biegiem czasu stał się dużo bardziej rozbudowanym narzędziem.

Założenie konta na YouTube i zarabianie dzięki niemu jest jak najbardziej możliwe. Po pierwsze dobrze prowadzony kanał ma ogromny wpływ na sprowadzanie ruchu na twoją stronę internetową oraz na jej widoczność w sieci. Po drugie tworząc dobrej jakości materiały i gromadząc swoją widownię, możesz dołączyć do programu partnerskiego YouTube.

Nowy, ciekawy zawód.

Pomimo że w Polsce zarabianie na YouTube gromadzi dosyć różne zdania i opinie, to przykładowo w USA nie jest to niczym nadzwyczajnym. Gdyby zapytać doświadczonych influencerów, co stoi za kluczem ich sukcesu, to zapewne odpowiedzieliby, że budowanie własnej marki i zaufania wśród widzów.

Zauważ, że najpopularniejsze kanały nie nagrywają filmów „o niczym”. Zawsze starają się zawierać jakieś ciekawe dla odbiorców treści. Co więcej, ich materiały wideo są wzorowym przykładem wysokiej jakości obrazu, dźwięku i montażu. Jest to celowy zabieg, gdyż nagrywanie filmów w niskiej jakości nie wróży zbyt wielkich szans powodzenia.

Aby zbudować swoją markę niezbędne będzie dać lepiej poznać się widzom i po prostu przekonać ich do siebie. Ważne, abyś śledził komentarze pojawiające się pod twoimi materiałami wideo i odpisywał na nie. Wtedy dasz się poznać jako aktywny uczestnik społeczności „jutuberów” i pozyskasz więcej wiarygodności.

Co zrobić, by zarabiać na YouTube?

Co prawda kanał można potraktować jako jedną z możliwości wypromowania własnej witryny internetowej lub swojego programu partnerskiego, jednak my skupimy się na współpracy z YouTube. Jeśli zechcesz na nim zarabiać, będziesz musiał zgodzić się na wyświetlanie reklam w zamian za zarabianie pewnej sumy pieniędzy. Są jednak pewne warunki do spełnienia. Swój kanał powinieneś rozwijać regularnie, opracowując dobrej jakości treści interesujące odbiorców. Innym, a zarazem dosyć trudnym wymogiem jest posiadanie minimum 1000 subskrypcji oraz 4000 godzin łącznego czasu oglądania filmów.

Twoje zarobki na YouTube będą zależne od popularności twojego kanału oraz reklam wyświetlanych na kanale. Mimo to pamiętaj, że reklamy nie są umieszczane w materiałach niebezpiecznych, szkodliwych, pornograficznych lub spamerskich.

Czy zarabianie na YouTube się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć trudna, ponieważ YouTube nie dzieli się informacjami o zarobkach swoich klientów. Właściciele najpopularniejszych kanałów wiodą dosyć wysoki poziom życia, co może świadczyć o ich sporych wpływach z reklam. Mimo to wypracowanie czołowej marki jest bardzo trudne. Oprócz wysokiej jakości sprzętu należy mieć też dobry pomysł na tematykę kanału, która jest w stanie zachęcić widzów do jego oglądania.

YouTube to jednak nie tylko wpływy reklam, gdyż jak wspomnieliśmy, może ono służyć promocji takich jak: nasza strona internetowa, program partnerski albo zbiórka publiczna. Zbieranie „donejtów” czyli dobrowolnych wpłat od widzów jest także jednym z pomysłów na zarabianie, z jakiego korzysta społeczność.

Zarabianie na YouTube może być opłacalne, ale należy włożyć w nie mnóstwo pracy i okazać sporo cierpliwości.

Średnia Ocena: 4.5 z 5 (2 ocen)
5 gwiazd
1
4 gwiazdy
1
3 gwiazdy
0
2 gwiazdy
0
1 gwiazda
0
edzia
admin

YouTube

Prowadzenie kanału na YouTube wydaje się prostym sposobem na zarobek, no pod warunkiem, że ma się coś wartościowego do przekazania. Trzeba także zainwestować sporo pieniędzy w profesjonalny sprzęt (kamera, mikrofon). Zresztą, wszystko wydaje się łatwe, do momentu, aż samemu się spróbuje.

2 lata temu
horus
admin

Jak zostać gwiazdą?

Jak zostać gwiazdą YouTube? To nie takie proste, bo publiczność jest coraz bardziej wymagająca. To nie czasy jak 15 lat temu, gdzie można było wrzucić byle co. Próg wejścia jest wysoki, zresztą wystarczy sprawdzić kanały influencerów odnoszących zysk, aby zobaczyć ile trzeba najpierw zainteresować.

2 lata temu

Review Prowadzenie kanału na YouTube..