Telepatia, a telefon i nowe technologie

by kompas

Dlaczego to telepatia nie jest tak powszechna, jak telefon i inne współczesne formy komunikacji?

Otóż, aby korzystać z telefonu, wystarczy go kupić i działa. Telepatii natomiast nie możemy kupić, potrzebujemy się jej nauczyć, albo inaczej mówiąc odkryć tą umiejętność w sobie. Ona już jest.

Nieświadomie każdy z nas jej prawdopodobnie doświadczył, natomiast nie każdy z nas potrafi łączyć zależności, które pozwoliłyby mu korzystać z niej na co dzień. Inna sprawa, że do sprawnego porozumiewania się potrzeba po drugiej stronie osoby, która również zdaje sobie sprawę z tego, że wysłaliśmy do niej wiadomość. W innym wypadku co prawda otrzyma ją od nas, ale nie koniecznie odpowie… Co najwyżej jak spotka nas jutro na ulicy, to może do nas powiedzieć: ‚o, akurat myślałam o Tobie wczoraj!’, nie koniecznie zdając sobie z tego sprawę, że w tych myślach znajdowała się wiadomość od nas, albo wręcz krótka wymiana pomiędzy nami.

Paradoksalnie jedną z przyczyn małej popularności telepatii jest wspomniany telefon, jak i internet. Teoretycznie wygodniej jest się komunikować pomiędzy sobą poprzez te, współcześnie przyjęte kanały. Pytanie tylko czy korzystając z tych narzędzi, możemy w tak czysty i jasny sposób się porozumiewać, jak poprzez telepatię? Być może tak, ale myślę, że tylko wtedy, jeśli potrafimy się pomiędzy sobą porozumiewać także telepatycznie i jesteśmy empatyczni względem siebie. W przeciwnym razie nasz dialog jest bardzo powierzchowny, nie wchodzi w głębie. Telepatia jest wzorcem i prawdopodobnie inspiracją do stworzenia telefonu, a nie na odwrót.

Nowe technologie komunikacyjne tak właściwie zastępują nam nasze wrodzone zdolności, prowadząc do ich stopniowej marginalizacji. Niemniej na dłuższą metę, aby przetrwać jako ludzkość będziemy potrzebować naszej własnej ponadczasowej, naturalnej mocy, a nie współczesnych gadżetów. Tak to jasno widzę. 🙂

Co zatem zrobić, aby rozwijać w sobie właściwości, które współcześnie uznani naukowcy nazywają czasem paranormalnymi, bądź magicznymi, a osoby praktykujące szarlatanami?

  1. Otóż przede wszystkim trzeba mieć przekonanie, że możesz zdecydowanie więcej niż przyjęło się w społeczeństwie, że możesz. Możesz wychodzić poza te narzucane, wewnętrzne ograniczenia i wzorce.
  2. Odrzucając wzorce, zwiększasz swoją perspektywę, pole widzenia, a jednocześnie oczyszczasz swój umysł z ciężaru, który nawarstwiał Ci się przez lata.
  3. Ćwiczyć. Badać. Odkrywać.

Szczepan Zmarzliński Przyrodnik, badacz ponadczasowych praw/d natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
32 ⁄ 16 =


Top